Студентка другого курсу медичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету Валерія Боголуцька фінішувала у 10-кілометровому забігу під час Київського півмарафону. Дівчина розповіла про своє легкоатлетичне захоплення і як воно допомагає їй у навчанні.

Валерія Боголуцька приїхала до Івано-Франківська з Херсона. Вона систематично бігає з 2017 року, коли приєдналася до місцевого бігового клубу. До того займалась спортивним орієнтуванням. Її батьки також спортсмени, тож фізкультура і спорт для неї зовсім не чужі.

Спершу Валерія бігала просто для себе разом з іншими любителями бігу. Перший півмарафон пробігла в Херсоні 1 січня 2020 року, то був забіг більше для розваги та популяризації бігу. А пізніше знайомий запропонував їй взяти участь в офіційному масовому забігу. Першим таким стартом став півмарафон на 21 кілометр в Одесі у травні цього року.

«Я раніше боялась реєструватися на офіційні масові забіги, тому дуже хвилювалась, до того ж їхала в Одесу сама, але все було добре, було багато учасників, неймовірна підтримка волонтерів, я отримала багато позитивних емоцій, — розповідає Валерія. — Той півмарафон я пробігла за 2 години 18 хвилин. Для першого разу непогано, і я зробила висновок, що варто продовжувати».

У неділю, 3 жовтня, Валерія Боголуцька взяла участь у Київському півмарафоні NewRun. Цього разу вона вирішила заявитися на дистанцію 10 кілометрів і пробігти на результат. «На цю дистанцію вийшли близько тисячі учасників, — каже дівчина. — Було захопливо бачити таку кількість людей у стартовому коридорі. Цьому натовпу не було видно кінця ні спереду, ні позаду. Перші п’ять кілометрів я пробігла спокійно, щоб не розтратити сили, а на другій частині дистанції прискорилась і обігнала багатьох інших бігунів». У підсумку Валерія Боголуцька не просто фінішувала, що є найголовнішим для таких масових забігів, а з результатом 55 хвилин 27 секунд увійшла до сотні кращих фінішерів серед понад 400 жінок на цій дистанції.

Валерія каже, що бігає просто для задоволення, і біг навіть допомагає їй у навчанні: «Звісно, часом складно поєднувати навчання і біг, але, наприклад, коли ввечері важко дається якийсь новий матеріал, то навіть півгодинна пробіжка допомагає розслабитись, перезавантажитись і з новими силами знову сісти за книги».

Валерію Боголуцьку привітали викладачі кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії з курсом фізичного виховання, а завідувач курсом доцент Володимир Левко порадив івано-франківського тренера-легкоатлета, який погодився допомогти професійними порадами.

Зараз дівчина подала заявку на участь у Франківському півмарафоні, який відбудеться в неділю, 10 жовтня. Побажаємо Валерії успішного фінішу з хорошим результатом!