Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії

Про кафедру

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії як самостійна одиниця була створена наказом ректора ІФМІ в 1973 році.

До 1973 року питання анестезіології, реаніматології та інтенсивної терапії викладали на кафедрах загальної та госпітальної хірургії. Першими викладачами були професори Ваврик Ждан Михайлович, Атаманюк Михайло Юрійович та Геник Степан Миколайович.

{foto=small=gudyvok_ii}

Першим завідувачем кафедри був професор Гудивок Іван Іванович – 1973-1989 рр. У 1964 р., працюючи асистентом кафедри хірургії, захистив кандидатську дисертацію на тему "Комплексна терапія гострих лактаційних маститів", а в 1987 р. докторську дисертацію на тему: "Інтенсивна терапія при хірургічному лікуванні хворих з ускладненою виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, профілактика і корекція гомеостазу в організмі".

{foto=small=voloshynskyy_ov}

З 1989 року до 2005 р. кафедру очолював професор Волошинський Олександр Володимирович, який в 1979 році захистив дисертацію «Вплив інгаляційних анестетиків на вміст металів і активність металопротеїдів в крові і тканинах організму».

{foto=small=titov_ii}

З жовтня 2005 р. і по теперішній час кафедру очолює професор Тітов Іван Іванович.

Кандидатську дисертацію захистив в 1995 році на тему «Порівняльна характеристика ефективності деяких методів оксигенотерапії при гострій печінковій недостатності». В 2003 році захистив докторську дисертацію на тему «Синдром гострого легеневого пошкодження при критичних станах і методи його корекції».

{foto=big=spivrobitniki_pidrozdilu_2009}

Колектив кафедри 2009 рік

На кафедрі захистили кандидатські дисертації також Незнакомцев М.М. (1983), Семкович М.Я. (1995), Хомінець М.Д. (1996), Дащенко Ю.О. (2008), Калин Д.В. (2009), Протас В.В. (2010), Попівняк Х.І. (2014), Мельник С.В.(2015).

В 2011 р асистенту кафедри Колосовському Сергію Олксійовичу присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

{foto=big=spivrobitniki_pidrozdilu_2023}

Колектив кафедри 2022 рік.

Базою кафедри є обласна клінічна лікарня, обласна дитяча клінічна лікарня та міський перинатальний центр.

На кафедрі проходять навчання студенти різних курсів медичного та факультету підготовки іноземних громадян, студенти медичного коледжу, лікарі-інтерни-анестезіологи, слухачі циклів тематичного удосконалення, стажування та спеціалізації.

Співробітники

Тітов Іван Іванович