Кафедра фізичної та реабілітаційної медицини

Про кафедру

Кафедра фізичної та реабілітаційної медицини створена за наказом ректора №735/д від 27.05.2021 року.

Створення кафедри обумовлено важливістю навчання та підготовки висококваліфікованих спеціалістів з напрямку фізичної терапії, ерготерапії, фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини. Відповідно до Наказу Мінекономрозвитку України від 10.08.2016 №1328 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» було внесено нові професійні назви роботи (посади): «Лікар фізичної та реабілітаційної медицини» (код 2221.2) , «Ерготерапевт» (2229.2) та «Фізичний терапевт» (код 2229.2).

Поряд із цим, за вимогою часу існує потреба у науковій розробці нової сучасної системи реабілітаційної допомоги пацієнтам в закладах охорони здоров’я із самого початку захворювання або травми із підтримкою на усіх етапах реабілітації. Така система має функціонувати та впроваджуватись за принципами та стандартами країн Європейського Союзу, що забезпечить зниження обмежень життєдіяльності, інвалідизації та сприятиме досягненню оптимальної соціальної інтеграції пацієнтів.

Бази кафедри:

• КНП «Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради», інфарктне відділення з реабілітацією.
  • Науково-практичний центр серцево-судинної реабілітації та відновного лікування.
  • КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», Центр фізичної та реабілітаційної медицини.
  • Університетська клініка ІФДМУ.
  • Міжкафедральний навчально-реабілітаційний центр «Арніка» (м. Яремче)

Слухачі кафедри: студенти медичного, стоматологічного, педіатричного факультету, студенти за спеціальністю 227 «Фізична терапія, ерготерапія».

Напрямки діяльності кафедри фізичної та реабілітаційної допомоги є  навчальна робота; методична діяльність; лікувально-профілактична та наукова робота; організаційна робота; виховна робота; міжнародна діяльність.

Перспективними науковими напрямками роботи кафедри є

• розробка, удосконалення та впровадження реабілітації та відновного лікування для хворих різних терапевтичних, хірургічних, травматологічних профілів;
  • впровадження відновного лікування у складі мультидисциплінарної команди на різних етапах реабілітації пацієнтів;
  • методична та наукова допомога реабілітаційним закладам та відділенням;
  • адаптація санаторно-курортного лікування до сучасних умов;
  • підтримка осіб з обмеженими можливостями;
  • науковий та практичний супровід спортивної медицини;
  • розвиток напрямку фізичної та реабілітаційної медицини.
Співробітники

Нестерак Роксолана Вікторівна

завідувач кафедри, доцент, доктор медичних наук

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus