Кафедра хірургії №2 та кардіохірургії

Про кафедру

Кафедра госпітальної хірургії організована в 1946 році на базі Станіславської центральної міської лікарні. Першим завідувачем кафедри був досвідчений хірург і педагог професор С.А. Верхратський.

В 1947 році на базі кафедри були відкриті окремі відділення: урологічне, травматологічне, онкологічне і кістково-суглобового туберкульозу. Крім предмету загальної хірургії в той час співробітники кафедри проводили викладання курсів військово-польової хірургії, хірургії дитячого віку, травматології, урології, стоматології, судинної хірургії, анестезіології і реаніматології. З часом, ці предмети були відокремлені в окремі кафедри і курси.

Основними напрямками наукової роботи кафедри на той час були профілактика і боротьба з травматизмом, удосконалення і розробка нових методів знеболювання, хірургічного лікування патології щитовидної залози і органів травлення.

В 1968 році кафедру очолив доктор медичних наук професор В.Ф. Сенютович. За час його керівництва кафедрою інтенсивний розвиток отримала хірургія органів травлення, зокрема виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, удосконалювалися і впроваджувались в практичну охорону здоров’я реконструктивні та органозберігаючі оперативні втручання при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Свій подальший розвиток отримали розділи хірургії периферичних судин, були організовані відділення проктології та судинної хірургії.

В 1977 кафедру очолив Заслужений діяч науки і техніки України, д. мед. наук професор М.Г. Шевчук. Колектив кафедри на той час продовжував розробляти проблеми хірургічного лікування органів травлення, зокрема, печінки, виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, поза печінкових шляхів, підшлункової залози, а також хірургічного лікування захворювань органів грудної клітки. Організовані відділення малоінвазивної та торакальної хірургії.

З 2005 р. кафедру госпітальної хірургії очолив д. мед. наук професор І. М. Шевчук. З його приходом на кафедру організовується обласний панкреатологічний центр, впроваджуються в практику оперативні втручання про гострому і хронічному панкреатитах, запроваджуються мініінвазивні технології у хворих із захворюваннями підшлункової залози, печінки, позапечінкових жовчних шляхів, при гнійних процесах та травмі органів грудної клітки. Клінічною базою кафедри є відділення гастрохірургії, торакальне і проктологічне відділення обласної клінічної лікарні.

Співробітниками кафедри захищено 11 докторських, 34 кандидатських дисертацій, опубліковано 15 монографій, 4 підручники, 46 інформаційних листів та методичних рекомендацій, понад 1046 наукових праць, отримано 30 патентів і авторських свідоцтв.

На кафедрі навчаються студенти 5 та 6 курсів медичного факультету та факультету підготовки іноземних громадян. Навчальний процес на кафедрі тісно пов¢язаний з лікувальною роботою базових хірургічних відділень обласної клінічної лікарні, що дозволяє наблизити рівень підготовки фахівців до потреб практичної медицини.

Співробітники кафедри крім педагогічної та наукової діяльності, проводять значну лікувально-консультативну роботу по наданню спеціалізованої хірургічної допомоги населенню міста і області.

В зв’язку із запровадженням кредитно-модульної системи навчання кафедру переіменовано на кафедру хірургії № 2 та кардіохірургії.

Співробітники

Шевчук Ігор Михайлович