Кафедра терапевтичної стоматології

Про кафедру

 

Івано-Франківський національний медичний університет

Кафедра терапевтичної стоматології

 

Телефон: (0342) 75-04-54

Електронна поштова скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

     Кафедра терапевтичної стоматології заснована в 1979 році, як курс терапевтичної стоматології. Для заснування

 image001

Петраш Н.В.

image002

 З 1980 по 1992 рік  сформовану кафедру терапевтичної стоматології очолює доцент, к.мед.н., Кириленко І.І.

     Доцент, к.мед.н., Кириленко І.І. Разом з деканом стоматологічного факультету доцентом Долішнім М.В. та адміністрацією інституту формується матеріально-технічна база кафедри. Фантомні класи обладнуються у двох приміщеннях сучасної міської поліклініки по вул. Незалежності 17, на першому поверсі. Клінічну базу надали міська стоматологічна поліклініка, яка в той час була розташована по вул. Соцзмагання  на території шкірзаводу, та обласна стоматологічна поліклініка, вул. Маяковського.

image003

Петраш Н.В., Кириленко І.І., Годованець Л.В., Герасимчук А.П.

     Починається наукова робота-планується перша кандидатська дисертація Петраш Н.В.  Кордіс М.С. отримує направлення в цільову аспірантуру Львівського медичного інституту. На кафедрі відкривається клінічна ординатура. Першим клінічним ординатором стає Годованець Л.В. З 1981 року кафедра поповнюється викладачами. Асистентами працюють Казакова Р.В., Браженко Ю.Ф., Герасимчук А.П. В 1982-1983 роках після закінчення клінічної ординатури Київського медичного інституту по направленню МОЗ України на кафедру прийняті Музиченко Н.І., Кордіс М.С., Косович Т.Ю., Іванов С.О.

 image004

Косович Т.Ю., Кордіс М.С., Іванов С.О., Петраш Н.В., Кириленко І.І., Музиченко Н.І., лаборанти кафедри.

     В 1983 році відбувається  розширення стоматологічного факультету. Кафедра  терапевтичної стоматології поповнює своїми працівниками формування кафедр ортопедичної, дитячої та хірургічної стоматології. В 1983 році в клінічну ординатуру кафедри поступає Іванов С.О.  під керівництвом доцента Кириленко І.І. ним планується та успішно виконується кандидатська дисертація (Львів, 1989 р.).

     В 1984 році на кафедрі працює Вовк Ю.В. ( на даний час доктор медичних наук, професор, академік. Кафедра хірургічної стоматології Львівського медичного інституту.

     В  1985-1986 роки був зданий новий корпус, де розмістилися клініки кафедр. В 1992 році в Івано-Франківському медичному інституті відбувається створення кафедри стоматології післядипломної освіти, очолити яку запропоновано зав. кафедри терапевтичної стоматологіїї доценту Кириленко І.І.

     З 1993 на посаду завідувача кафедри призначена доцент, к.мед.н. Петраш Н.В.

image005

Декан лікувального факультету доц. Александрук Д.П.,

деканат стоматологічного факультету доц. Букавін О.П., доц. Петраш Н.В., співробітники деканату.

image006

Заняття з терапевтичної стоматології у фантомному класі проводить доц. Петраш Н.В.

image007

image008

Перевідний іспит проводить доцент Петраш Н.В.

image009

Проф. Денисюк, доц. Бурий, доц. Петраш Н.В. у складі ДЕК приймають державні іспити  у студентів першого випуску стоматологічного факультету (1983 р.)

image010

Проф. Малевич, доц. Петраш Н.В. проводять підсумки ДЕК.(1984р.)

     Після закінчення аспірантури та захисту кандидатської дисертації на базі Київського медичного інституту у 1986 році роботу на кафедрі розпочала Косенко С.В. 

    В 1987-1989 роках захищаються кандидатські дисертації : Мельничук Г.М., (1995р., Москва), Мельник А.І. (1997р., Львів). Асистентом кафедри працює Курилець Х.С., Коцюбинський І.П., Сапелюк А.Б. а також клінічні ординатори Афанасьєв Ю.А., Барчук Н.М., Лучинський М.А., Барна О.П.

     В 1991 році в клінічну ординатуру кафедри поступає Герелюк В.І., а в 1983 році захищає кандидатську дисертацію і займає посаду асистента кафедри. В 1992 році у викладацьку роботу активно включається Павлюк Т.Д., яка надалі планує та успішно виконує кандидатську дисертацію (Київ, 2000р.)

image011

 К. мед. н. доцент    Павлюк Т.Д.

image012

 З 1994 року на посаді асистента кафедри працює Середюк І.Н. надалі ним планується  та успішно виконується кандидатська дисертація (Київ)

В клінічній лабораторії кафедри (ас.Коцюбинський І.П., ас. Середюк І.Н.)

image013

Колектив кафедри терапевтичної стоматології  Середюк І.Н., Чайківська Л.Р., Голодинський А. Б.,  Герелюк В.І., Сапелюк А.Б., Іванов С.О., Косенко С.В., Курілець Х.С., Петраш Н.В., Шевчук Б.М. ( 1995 р.)

     В період з 1996 по 2000 роки клінічними ординаторами кафедри були Кобрин О.П., Катеринюк В.Ю., Тарнавська Л.В. Після закінчення аспірантури Львівського медичного інституту та захисту дисертації в 1997 році на посаду асистента кафедри терапевтичної стоматології приходить

image014

к.м.н., доцент  Костишин З.Т. 

image015

Консультативний прийом з групою студентів проводять к.мед. н., доцент,  Іванов С.О.,  к.мед.н., доцент  Музиченко Н.І.

    В 1998-1999 роках кафедра поповнюється молодими асистентами Павелко Н.М., Материнським В.В., Данилів С.М.

image016

Мельничук Г.М.

    З 1996 по 1999 рік обов’язки завідувача кафедри виконує к.мед.н. доц. Мельничук Г.М.

image017

Ректор ІФДМУ Нейка Є.М. на державному іспиті.

     ГЕРЕЛЮК Віталій Іванович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри терапевтичної стоматології, народився 18 січня 1969 року, в селищі Обертин, Тлумацького району, Івано-Франківської області. У 1991 році закінчив з відзнакою Івано-Франківський державний медичний інститут. Клінічну ординатуру проходив при кафедрі терапевтичної стоматології. З 1993 році працював на посаді асистента кафедри терапевтичної стоматології ІФДМА. У 1993 році захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Роль фактора активації тромбоцитів і ейкозаноїдів у патогенезі стресорних пошкоджень пародонту”. З 1999 року  завідувачем кафедри терапевтичної стоматології призначено професора, д.м.н. Герелюка Віталія Івановича.  У 2001 році захистив докторську дисертацію на тему: ”Роль ліпідних медіаторів у перебігу генералізованого пародонтиту та ефективність їх корекції в комплексному лікуванні”.

     Науковий інтерес Віталія Івановича Герелюка: роль ліпідних медіаторів у патології тканин пародонта та розробка способів їх корекції.

image018

Практичне заняття проводить професор Герелюк В.І.

     Кафедра терапевтичної стоматології розташована на базі стоматологічної поліклініки медичного університету, за адресою: вул. Грушевського 2, м. Івано-Франківськ, 76018.     База кафедри розміщується на 4-5-6 поверхах нового стоматологічного корпусу.         На кафедрі функціонує  “Клінічний зал впровадження та демонстрації новітніх технологій” (14а), методичний і комп’ютерний кабінет. Окрім того,  на кафедрі є кабінет завідувача та професора , три асистентських, лаборантська.       Упродовж періоду існування працівниками кафедри захищено 18 кандидатських та одна докторська дисертація.

image019

image020

Після виконання та успішного захисту кандидатської дисертації до роботи на кафедрі  у 1999 році приступила Нейко Н.В.

image021

Лекційне заняття проводить проф. Нейко Н. В.

     На базі кафедри у 2002 році було проведене виїзне засідання опорної кафедри терапевтичної стоматології Української стоматологічної академії (м. Полтава), з участю завідувачів профільних кафедр України.

     У 2003 році колектив кафедри виконав науково-дослідну роботу на тему: „Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування нових нестероїдних протизапалдьних та протигрипкових препаратів у комплексному лікуванні пародонтиту”. У 2004 році кафедра працювала над виконанням господарсько-договірної науково-дослідної теми з вивчення  профілактичних та лікувальних властивостей пасти „Вlend-a-Med Complete + Herbal” (Procter and Gamble Ukraine).

     На даний час колектив кафедри працює над виконанням науково-дослідної роботи за темою: „Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованого медикаментозного, ендодонтичного та хірургічного лікування в комплексній терапії генералізованого пародонтиту”.У стоматологічній поліклініці університету, на базі терапевтичного відділення якої , власне, і працює кафедра терапевтичної стоматології, крім навчального процесу, спеціалісти кафедри надають допомогу населенню при складних випадках стоматологічних захворювань з використанням сучасних медичних технологій, нових імунологічних, електронно – мікроскопічних, лабораторних методів досліджень.

       У навчальному процесі застосовуються новітні стоматологічні технології,  вивчаються питання та проблеми застосування нових методів лікування та профілактики стоматологічних захворювань. Пріоритетним напрямком у роботі кафедри є постійне удосконалення форм та методів викладання, створення для оволодіння практичними навичками та уміннями, покращення матеріального забезпечення навчального процесу.

image022

Практичне заняття з субординатури проводить асистент Кобрин О.П.

      За останні роки зросла науково-дослідницька активність працівників кафедри. Значно покращилася матеріально-технічна база: обладнано три фантомні класи; збільшена кількість клінічних залів; створено кафедральну відеотеку для демонстрації навчальних відеофільмів, здійснено комп’ютерне забезпечення навчального і наукового процесу на кафедрі.

image023

Фантомне заняття зі студентами 2 курсу проводить  ас. Сташків О.І.

     Навчальні заняття з терапевтичної стоматології проводять в 10 клінічних залах, обладнаних стоматологічними установками “Sirona“ (4), „Chiradent“ (10), та “УС-30” (12). Практичні заняття з пропедевтики терапевтичної стоматології проводять у спеціальних фантомних класах, обладнаних портативними бормашинами, фантомами, муляжами.

image024

Члени державної  екзаменаційної комісії 2009 р.

image026

 Практичне заняття з субординатури проводить к.мед.н. Кукурудз Н.І. Лікувальну роботу кафедри ведуть викладачі в об’ємі, передбаченому положенням про клінічні лікувально-профілактичні установи. Лікувальна база - стоматологічна поліклініка медичного університету. Основні напрями лікувальної роботи кафедри – консультативний прийом хворих, лекції, консультації, бесіди.

image025

image027

Sklad kafedry

Колектив кафедри 2015 р.

      В практичну охорону здоров’я впроваджено нові методи лікування захворювань пародонту, каріозних та некаріозних уражень зубів. Широко впроваджувались в практичну охорону здоров’я нові препарати: „Теком”, “Ліпін”, “Німесулід”, (проф. Герелюк В. І.), “Альфакальцидол” (доц. Нейко Н. В.), “Певарил”, “Міконазол”, “Мікозолон”, “Ламізил”,“Дактарин”, “Нідазол”, “Гексорал”, “Імудон”, “Катомас” (доц. Павлюк Т. Д.), “Наклофен”, Пентоксифілін”, “Диклоберл”, фітоконцентрат “Джерело”, „Імуно-Тон” (ас. Стасюк Н.О), “Віталонг”, “Стопамін” (ас. Середюк І. Н.), впроваджено нові технології лікування карієсу, в пародонтології – препарати  “Протефлазід” (ас. Кобрин О. П.), “Зинаксин” (ас. Курбатова С. С. остеотропний препарат  “Остеоген”, “Космол”, “Міокальцик” (ас.Плав'юк Л. Ю.)., протектор мікроциркуляції “Гінкго-Білоба” (ас. Павелко Н. М. ).       


Співробітники

Герелюк Віталій Іванович

завідувач кафедри

д.мед.н.,професор

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідальний за розробку тестових завдань та ситуаційних задач «Крок-2», відповідальний за матеріальне забезпечення педагогічного процесу

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Google Scholar Web of Science

Нейко Ніла Василівна

професор

к.мед.н.

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідальні за організаційно-методичну роботу на кафедрі

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Google Scholar Web of Science

Павелко Наталія Михайлівна

доцент

к.мед.н.

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальна за навчально-методичну роботу кафедри,завуч кафедри

Детальна інформація (pdf) ORCID Google Scholar Web of Science

Кукурудз Наталія Іванівна

доцент

к.мед.н.

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальна за лікувальну роботу кафедри, методичне забезпечення 'Циклу практичної підготовки з терапевтичної стоматології

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Web of Science

Романишин Світлана Сергіївна

доцент

к.мед.н.

секретар кафедри,відповідальна за методичний кабінет кафедри

Детальна інформація (pdf) ORCID Google Scholar Web of Science

Махлинець Наталя Петрівна

доцент

к.мед.н.

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальна за моніторинг рейтингових показників кафедри, методичне забезпечення іноземних студентів 2 та 3 курсів

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Google Scholar Web of Science

Кобрин Оксана Петрівна

доцент

к.мнд.н.

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальна за наукову роботу кафедри, НДР кафедри, методичне забезпечення 2 курсу модуль 2

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Google Scholar Web of Science

Плав'юк Лев Юрійович

доцент

к.мед.н

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальний за ведення документації кафедри англійською мовою, методичне забезпечення іноземних студентів 4 та 5 курсів

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Google Scholar Web of Science

Стасюк Надія Орестівна

доцент

кандидат медичних наук

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальна за внесення даних до системи ЄДЕБО, методичне забезпечення 3 курсу модуль 2 та 4 курсу модуль 3

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Google Scholar Web of Science

Мельник Надія Степанівна

доцент

к.мед.н

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальна за організацію та проведення виробничої практики на кафедрі, підготовку методичного забезпечення 3 курсу модуль 1 та 5 курсу модуль 4

Детальна інформація (pdf) ORCID Scopus Google Scholar Web of Science

Середюк Ігор Несторович

доцент

к.мед.н.

відповідальний за методичне забезпечення самостійної роботи студентів 5 курсу

Детальна інформація (pdf) ORCID Google Scholar

Кобрин Наталія Тарасівна

асистент

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

відповідальна за роботу студентського наукового гуртка кафедри, методичне забезпечення 2 курсу модуль 1, моніторинг матеріального забезпечення кафедри

Детальна інформація (pdf) ORCID Google Scholar Web of Science

Мельник Світлана Степанівна

старший лаборант, оператор комп'ютерного набору

Голояд Роксолана Русланівна

старший лаборант

Білецька Оксана Іванівна

старший лаборант

Детальна інформація (pdf)

Шутак Ярина Олегівна

старший лаборатн

Дуляновський Андрій Орестович

старший лаборант

Витвицька Надія Дмитрівна

прибиральник службових приміщень

Діяльність