Кафедра терапії і сімейної медицини ПО

Про кафедру

 

Адреса кафедри: 76018,  м. Івано-Франківськ, вул. Матейки, 22.

 Тел. :    (03422) 55-32-69

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

             Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Завідувач кафедри: доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України  Любомир Володимирович Глушко

 

Історія кафедри.

   В березні 1993р  заснована кафедра терапії факультету інтернатури. З часу заснування очолює її д.мед.н., професор Глушко Л.В. За 25 років діяльності кафедри колектив відіграв визначальну роль в розвитку і становленні терапевтичної післядипломної освіти Прикарпаття, став фундатором сімейної медицини, вніс вагомий внесок в розвиток медичної науки не тільки Івано-Франківщини, а й України. З 1998р. кафедру переіменовано на кафедру терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

   Плинним є час, постійним оновленням відзначається викладацький склад, але на кафедрі є в кого вчитися лікувальному мистецтву, викладацькій діяльності, розвивати наукові та педагогічні ідеї та імплементувати їх в медичну практику. Професорський склад кафедри (1993-2017)- д.мед.н.Глушко Л.В., д.мед.н. Бигар П.В., д.мед.н. Бойчук Т.В., д.мед.н. Паращак Г.П., д.мед.н. Дума З.В., д.мед.н. Коваль Н.М., д.мед.н. Головач І.Ю., д.мед.н. Міщук В.Г., д.мед.н. Федоров С.В.

    Відповідно до наказу МОЗ України №86 від 26.02.2003 р. кафедра терапії і сімейної медицини затверджена опорною кафедрою післядипломної освіти за спеціальністю «Терапія» в Україні.

   Співробітники кафедри приймають активну участь у складі робочих груп по реформуванню первинної ланки медичної допомоги та розвитку служби екстремальної та невідкладної медицини в Україні.

Навчальна робота

На базі кафедри здійснюється підготовка та перепідготовка спеціалістів за такими напрямками:

Інтернатура із спеціальностей:

−         “Внутрішні хвороби”

−         “Загальна практика – сімейна медицина”

−         “Медицина невідкладних станів”

Спеціалізація за фаховими напрямками:

−         “Загальна практика – сімейна медицина”

−         “Внутрішні хвороби”

−         “Медицина невідкладних станів”

−         “Кардіологія”

−        «Гастроентерологія»

Передатестаційні цикли:

−        “Терапія”

−         “Медицина невідкладних станів”

−         “Загальна практика – сімейна медицина”

−         “Кардіологія”

Цикли тематичного удосконалення:

−        “Вибрані питання терапії: клінічна фармакологія основних груп препаратів, що використовуються для лікування захворювань внутрішніх органів”

−        “Вибрані питання терапії: основи діагностики захворювань внутрішніх органів, клініко-діагностичні паралелі”

−        „Вибрані питання терапії: гастроентерологія”

−        „Вибрані питання терапії: кардіологія”

−        “Медицина невідкладних станів”

−        “Загальна практика – сімейна медицина”

 

Основні напрямки наукових досліджень кафедри

 1. Вивчення організаційних аспектів медичної допомоги населенню на засадах загальної практики – сімейної медицини, та особливостей перебігу і розробки методів лікування та профілактики найбільш поширених захворювань у жителів сільської місцевості.
 2. Оптимізація лікування артеріальної гіпертензії препаратами першої лінії на основі вивчення ендотеліальної дисфункції і метаболічних порушень.
 3. Вивчення особливостей перебігу найбільш поширених захворювань органів травлення, гендерних відмінностей і розробка нових методів лікування вітчизняними медикаментозними середниками.
 4. Вивчення гендерних особливостей метаболічного синдрому, ролі порушень мікробіоценозу товстої кишки в механізмах його розвитку та розробка нових методів лікування даного синдрому.
 5. Метаболічний синдром. Вивчення патогенетичних особливостей, розробка диференційованих методів лікуванняю. - Співвиконавцем  фрагменту роботи «Метаболічний синдром і хронічна хвороба нирок. Особливості перебігу метаболічного синдрому у хворих із хронічною хворобою нирок» були к.м.н Козлова І.В. та аспірант Анас Хассан Насраллах.
 6. Патоморфологія серцево-судинної системи, плаценти, жирової тканини, нирок, головного мозку, регуляторних систем (APUD, імунної) при метаболічному синдромі, гострій ішемії міокарда, облітеруючих захворюваннях судин нижніх кінцівок, хворобах легень, пухлинних процесах і внутрішньоутробних інфекціях у клініці та експерименті. - Співвиконавцем фрагменту роботи «Патоморфологічні особливості нирок при метаболічному синдромі: клініка та експеримент», була к.м.н Козлова І.В.
 7. Гемодинамічні, нейрогуморальні, імунні та структурні фактори розвитку серцево-судинного континууму. – Співвиконавцем була к.мед. н. Симчич Х.С.
 8. Оптимізація лікування артеріальної гіпертензії шляхом корекції ендотеліальної дисфункції і метаболічних порушень в умовах тривалого застосування інгібіторів АПФ в поєднанні з іншими  антигіпертензивними препаратами першої лінії». За результатами дослідженнями захищена кандидатська дисертація  Симчич Х.С. «Ефективність контролю артеріальної гіпертензії в умовах сільської лікарської амбулаторії».
 9. Перебіг та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту в умовах впливу модифікуючих чинників та поєднаної патології, - співвиконавцем фрагментів якої була к.мед.н. Кулаєць В.М. – дисертація на тему «Функціональна диспепсія: патогенетичні особливості, стан вегетативної регуляції, психоневрологічний статус, сучасні засоби корекції»
 10. Оптимізація лікування артеріальної гіпертензії шляхом двох-трьох компонентного застосування антигіпертензивних засобів першої лінії та статинів у хворих на АГ-різного ґенезу – співвиконавцями якої був д. мед.н. С.В. Федоров, магістрант М.М. Павлик
 11. У 2016 році закінчилося виконання науково-дослідної роботи «Гемодинамічні, нейрогуморальні, імунні та структурні фактори розвитку серцево-судинного континууму» (науковий керівник – професор Глушко Л.В.), Захищена докторська дисертація С.В.Федорова.
 12. Планується виконання комплексної науково-дослідної роботи «Структурні, функціональні та генетичні передумови формування патології внутрішніх органів у мешканців Прикарпаття: оптимізація шляхів лікування» (науковий керівник – професор Федоров С.В.).

В рамках  міжнародного науково-технічного співробітництва в 2017 р. продовжуються наступні дослідження:

 1. HOPE-3 (професор Л.В. Глушко та доцент Федоров С.В.) – вивчення основних наслідків серцево-судинних недуг у хворих високого кардіоваскулярного ризику
 2. THEMIS (професор Л.В. Глушко та доцент Федоров С.В.) - вивчення ефективності тікагрелору у хворих на стабільну ІХС та супутній цукровий діабет

У рамках міжнародного співробітництва проводиться тісна співпраця з провідними університетами та клініками Німеччини, Польщі, Угорщини та Литви. Науковці кафедр проходили стажування в клініках Ополє, Забже (Республіка Польща), Тель-Авіву (Держава Ізраїль), Каунаса (Литва).

На кафедрі відкрита науково-дослідна молекулярно-генетична лабораторія, на базі якої планується запровадити спільні наукові проекти з вітчизняними та зарубіжними університетами.

 Лікувально-консультативна робота та клінічні бази кафедри

 Клінічними базами кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти є: терапевтичне відділення з гастроентерологічними ліжками МКЛ №1 (60 ліжок), діагностичне відділення (40 ліжок) обласного клінічного фтизіопульмонологічного центру (ОКФПЦ), кардіологічне відділення (60 ліжок) центральної міської клінічної лікарні, педіатричні відділення міської дитячої клінічної лікарні: №3, №4, №7. За ініціативою Івано-Франківського національного медичного університету (ІФНМУ), вперше в Україні, Міністерством охорони здоров’я України листом № 8.02-74/1351 від 30.05.2002, ряд лікувальних закладів первинної медико-санітарної допомоги Івано-Франківської області були затверджені клінічними базами для післядипломної підготовки спеціалістів за фахом «Загальна практика – сімейна медицина» (ЗПСМ). Серед них поліклініки №1, №2, №3, №4 міста Івано-Франківська, Богородчанська, Лисецька центральні районні лікарні, Ямницька, Підлузька лікарські амбулаторії ЗПСМ Тисменицького району, Івано-Франківська міська та обласна стоматологічні поліклініки. Клінічними базами кафедри є СЛА ЗПСМ с. Ямниця Тисменицького району, міська поліклініка №4 м. Івано-Франківська, відділення ЗПСМ  поліклініки №1 у с. Крихівцях, відділення ЗПСМ  поліклініки №3 у с. Микитинцях.

У всіх прикріплених базових відділеннях стаціонарів асистенти і аспіранти кафедри курують хворих. На клінічних базах кафедри та в інших клініках університету професори та доценти здійснюють обходи, консультації хворих (планові, ургентні):

 • професор Л.В. Глушко – обходи, планові консультації хворих у відділеннях клінічних баз кафедри, ургентні консультації хворих у різних клініках медуніверситету та лікувальних закладах міста та області.
 • професор С.В. Федоров– планові консультації хворих в кардіологічному відділенні ЦМКЛ та в інших відділеннях ЦМКЛ.
 • доцент Н.З.Позур – планові обходи в терапевтичному відділенні з гастроентерологічними ліжками МКЛ №1, консультації хворих в МКЛ №1.
 • доцент Т.І. Маковецька – планові обходи в терапевтичному відділенні з гастроентерологічними ліжками МКЛ №1, консультації хворих в МКЛ №1.
 • доцент Т.Ю. Гавриш – планові консультації, інструментальне дослідження хворих у сільських клінічних лікарських амбулаторіях Тисменицького району та м. Івано-Франківська – клінічних базах кафедри.
 • доцент Н.В. Чаплинська - планові консультації хворих у діагностичному відділенні ОКФПЦ.
 • доцент Л.М. Скрипник – планові консультації хворих у відділеннях ОКЛ
 • доцент Н.Р. Матковська – планові консультації хворих у відділеннях ОКЛ
 • доцент В.М. Кулаєць – планові консультації хворих у відділеннях ОКЛ
 • доцент І.В. Козлова – планові консультації хворих в кардіологічному відділенні ЦМКЛ та в інших відділеннях ЦМКЛ.
 • доцент Х.С. Симчич – планові консультації хворих у відділеннях МКП №4
 • асистент Романуха В.В. - лікувальна робота в терапевтичному відділенні МКЛ №1
 • асистенти Рудник В.Т. - лікувальна робота у діагностичному відділення ОФПЦ
 • асистент Нищук-Олійник Н.Б. – у відділення ЗПСМ  поліклініки №1 у с. Крихівцях
 • асистенти Гавриш І.М. та Гринів О.І. - у відділення ЗПСМ  поліклініки №3 с. Микитинці.

Усі члени кафедри беруть активну участь в лікарських та патанатомічних конференціях, консиліумах.

У курованих відділеннях асистенти і доценти впроваджують сучасні лікувально-діагностичні методики в практику.

Склад кафедри

 

Всього: 53 працюючих , з них:

 1. д. мед. н. -3,професорів-3
 2. к. мед. н. - 22, з них сумісників - 10
 3. доцентів- 12.
 4. асистентів  -31, з них к.мед.н. – 29
 5. ст. лаборантів - 4
 6. лаборантів-1
 7. операторів ЕОМ - 1
 8. прибиральниць - 1

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ

foto1

 

Глушко Любомир Володимирович

Доктор медичних наук,

заслужений лікар України;

член президії Асоціації сімейних лікарів України, голова правління Івано-Франківської обласної асоціації сімейних лікарів

Тел. : (03422) 50-12-59

E-mail. : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Співробітники

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image001

Глушко Любомир Володимирович

Завідувач кафедри

доктор медичних наук, професор

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image003

Федоров Сергій Валерійович

доктор медичних наук, професор

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image005

Позур Наталія Зіновіївна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image007

Маковецька Тетяна Іванівна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image008

Гавриш Тарас Юрійович

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image010

Скрипник Любов Миронівна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image012

Чаплинська Наталія Володимирівна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image014

Матковська Наталія Романівна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image016

Кулаєць Віра Михайлівна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image018

Козлова Ірена Валеріївна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image020

Симчич Христина Степанівна

Кандидат медичних наук, доцент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image022

Романуха Вікторія Василівна

Кандидат медичних наук, асистент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image024

Рудник Вікторія Тарасівна

Кандидат медичних наук, асистент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image026

Гавриш Ірина Мирославівна

Кандидат медичних наук, асистент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image027

Нищук-Олійник Наталія Богданівна

асистент

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image028

Павлик Марія Михайлівна

старший лаборант

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image030

Данилюк Іванна Михайлівна

старший лаборант

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image031

Ярчук Ірина

старший лаборант

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image032

Вояковська Надія Володимирівна

лаборант

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

image034

Джус Іванна Ігорівна

Оператор з введення даних в ЕОМ