Кафедра травматології та ортопедії

Про кафедру

 

Телефон кафедри:  лаборантська 52 86 34; зав. кафедри 52 81 11;

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

FotoSpivrobKafTO 06

Фото співробітників кафедри травматології, ортопедії та ХВНС. 2006 рік.

 

Історія розвитку кафедри травматології, ортопедії та ВПХ бере свій початок із організації в 1963 році на базі кафедри факультетської хірургії доцентського курсу. Першим завідувачем курсу травматології та ортопедії став доцент Михайло Миколайович Ковалишин, а курсу воєнно-польової хірургії при кафедрі шпитальної хірургії – доцент Юрій Григорович Антонов.

Кафедра травматології, ортопедії та воєнно-польової хірургії, як самостійна кафедра, заснована у 1970 році. Очолив її доцент Зіновій Устинович Ільницький, а з 1971 по 1986 роки – доцент Ковалишин М.М. У штаті кафедри на той час працювали асистенти Володимир Іванович Беженуца, Михайло Євгенійович Кухтяк, Юрій Михайлович Ясельський та старший лаборант Романа Богданівна Гнатишин. Із збільшенням кількості академічних годин у І974 році штат кафедри поповнили асистент Микола Степанович Клепач, а у 1981 році – асистент Василь Іванович Фучко.

11 FotoSpivrobKafTO

Асистент кафедри Ільницький З.У. навчає студентів виконувати плевральну пункцію хворому з туберкульозним плевритом. 1951 рік

З І982 по 1991 рік завідував кафедрою професор Михайло Іванович Пустовойт. За цей час до штату кафедри були зараховані асистенти Володимир Прокопович Омельчук, Володимир Антонович Андрейчин, Тарас Михайлович Ковалишин, Вадим Станіславович Сулима.

На кафедрі розроблялись наукові проблеми асептичного некрозу головки стегнової кістки, патологічної перебудови кісток, відновних операцій при несправжніх суглобах, дегенеративно-дистрофічних уражень кульшового суглоба, впливу керованих механо-динамічних навантажень на дистракцiйний регенерат; черезкісткового позавогнищевого та накісткового остеосинтезу кісток кінцівок та кисті, лікування пошкоджень хребта та інші.

З 1991 по 1993 роки кафедрою завідував професор Ясельський Юрій Михайлович. Під його керівництвом ще у 1982 році була створена лабораторія ендопротезування. У цей час кафедра стала лідером у винахідницькій та раціоналізаторській роботі серед інших кафедр академії. З 1993 по 1998 роки кафедру знову очолює професор Пустовойт М.І. З 1998 по 2003 рік завідувачем був професор Клепач М.С., а з 2003 року і до тепер – доктор медичних наук професор Сулима Вадим Станіславович. Колектив кафедри поповнили асистенти Володимир Іванович Дубас, Юрій Дмитрович Валовіна, Ігор Васильович Яремин, Олег Тадейович Тхорівський та Віталій Іванович Гуцуляк.

Науковим напрямком кафедри в 70-80-і роки були профілактика і лікування наслідків травматизму в сільському господарстві, лісовій, деревообробній промисловості та на автодорожньому транспорті. З цих проблем кафедрою було організовано і проведено дві Республіканські науково-практичні конференції у 1976 та у 1984 році. В 1990 році спільно з ІІ-м Московським медінститутом була проведена науково-практична конференція “Захворювання та пошкодження кисті та пальців”.

12 FotoKonferenKafTO 90

Учасники науково-практичної конференції “Захворювання та пошкодження кисті та пальців”, 1990 р

В 2006 році проведено міжобласну науково-практичну конференцію з проблем виробничого травматизму. В 2009 році проведено міжнародну українсько-польську конференцію ”Помилки та ускладнення в травматології та ортопедії”. У 2010 році – конференцію “Сучасні технології виробника ендопротезів OHST”.

Навчальними базами кафедри є ортопедо-травматологiчне відділення та відділення кістково-гнійної хірургії, термічної травми, хірургії хребта і спинного мозку обласної клінічної лікарні, відділення травматології першої міської лікарні, відділення дитячої травматології та ортопедії. Клінічна база до 2010 року досягла 260 профільних стаціонарних ліжок.

Співробітники кафедри надають чималу лікувально-профілактичну і консультативну допомогу населенню області. Постійно, один раз на тиждень завідувач кафедри проводить обхід хворих на всіх клінічних базах з подальшим визначенням тактики лікування. Працівники кафедри надають консультативну поліклінічну та стаціонарну допомогу в лікувальних закладах міста і області та під час планових виїздів до районів області. Працівниками кафедри виконується до 25-30% оперативних втручань у відділенях клінік.

Більшість працівників кафедри мають вищу атестаційну категорію та володіють широким діапазоном сучасних оперативних втручань з планової та ургентної допомоги хворим ортопедо-травматологічного профілю, в тому числі артроскопічні операції, ендопротезування суглобів, всі види сучасного металоостеосинтезу та позавогнищевої фіксації кісток кінцівок та хребта. На сучасному рівні забезпечують лікування хворих з політравмою, ускладненнями та наслідками травм опорно-рухової системи, виконують реконструктивні та пластичні операції.

З часу заснування на кафедрі успішно працює студентський науковий гурток, до роботи в якому залучені студенти і лікарі-інтерни. Під керівництвом досвідчених фахівців кафедри гуртківці приймають активну участь у студентських наукових конференціях університету та вищих навчальних закладів України, виїзджають на навчання за кордон.

13 FotoStudKonfKafTO 05

Доповідь студента 5 курсу на студентській науковій конференції. Секція “Травматологія і ортопедія”. 2005 рік.

З 2002 року на кафедрі відкритий передатестаційний цикл післядипломного навчання лікарів ортопедів-травматологів. З 2004 року з дозволу Міністерства охорони здоров’я функціонують курси тематичного удосконалення лікарів, стажування та спеціалізації.

15 FotoKafTO 06

Професор В.С.Сулима проводить навчання сучасних методів остеосинтезу з курсантами тематичного удосконалення. 2006 рік.

За час існування кафедра очолює роботу „Асоціації ортопедів-травматологів” області, на засіданнях якої розглядаються проблеми лікування профільних хворих у районах області, актуальні питання травматології та ортопедії.

Усі викладачі кафедри неодноразово підвищували кваліфікацію в центральних академічних інститутах Києва, Харкова, Москви, Санкт-Петербурга. Співробітники кафедри є авторами навчальних посібників, численних патентів, оригінальних винаходів.

На кафедрі виконано 13 кандидатських та 4 докторські дисертації, підготовлено 9 клінічних ординаторів, надруковано понад 600 наукових робіт. Розроблені на кафедрі тестові завдання включені до збірників по здачі ліцензійованих іспитів “Крок-2” та “Крок-3”. В навчальний процес втілені сучасний програмований тестовий та комп’ютерний контроль знань студентів

17 FotoPraNaKafTO 06

Колектив кафедри за відтворенням практичного навичку транспортної іммобілізації шиною Дітеріхса. 2006 рік.

Викладачі кафедри є висококваліфікованими педагогами з великим досвідом практичної роботи.

Співробітники

Сулима Вадим Станіславович

Завідувач кафедри

доктор медичних наук, професор

Омельчук Володимир Прокопович

доцент

кандидат медичних наук

Ковалишин Тарас Михайлович

доцент

кандидат медичних наук

Дубас Володимир Іванович

доцент

кандидат медичних наук

Гуцуляк Віталій Іванович

доцент

кандидат медичних наук

Кузь Уляна Василівна

асистент

кандидат медичних наук

Валовіна Юрій Дмитрович

асистент

Травінський Андрій Федорович

асистент

Сидор Олександра Миронівна

лаборант

Діяльність