Відділ міжнародних зв'язків

 

Про відділ

У сучасних умовах розвиток закладу вищої освіти (ЗВО) тісно пов'язаний із впровадженням в освітньо-науковій діяльності інноваційних технологій, наукових досягнень та освітніх стандартів. Це можливо лише за умови активної співпраці ЗВО з іншими вітчизняними та закордонними установами та організаціями. Статут Івано-Франківського національного медичного університету (ІФНМУ) передбачає стратегічні цілі розвитку університету в галузі міжнародних відносин та міжнародного співробітництва. Для їхнього досягнення, в ІФНМУ було сформовано структурний підрозділ – Відділ міжнародних зв’язків.

Відділ міжнародних зв'язків ІФНМУ був створений наказом ректора ІФНМУ "Про створення відділу міжнародних зв'язків" № 377-д від 18 липня 2011 року.

У своїй діяльності Відділ міжнародних зв’язків підпорядковується проректору з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки). Очолює Відділ керівник, який призначається на посаду і звільняється з неї наказом ректора університету.

На час створення відділу проректором з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) був доктор медичних наук, професор Федоров Сергій Валерійович, завдяки активній участі та ініціативності якого були закладені основи діяльності відділу. Першим начальником відділу став Васильчук В.В. На початку 2012 року Федорова С.В. на посаді проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) змінює кандидат медичних наук, доцент Кобець Сергій Федорович. З 03.02.2014 року обов’язки начальника відділу виконував доцент Струтинський Геннадій Михайлович, а з 19.04.2016 року доцент Осадець Віталій Степанович.

З грудня 2022 року посаду проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) обіймає кандидат біологічних наук Грищук Марія Іванівна. А в березні 2024 керівником відділу міжнародних зв’язків призначена Лесів Христина Іванівна.

{foto=middle=mumeena}

Робота відділу на ниві міжнародної діяльності розпочалася з реалізації проекту «MUMEENA» від програми «TEMPUS», загальна мета якого полягала у вдосконаленні додипломної медичної освіти та забезпечення її відповідності стандартам Болонського процесу. Проект тривав з 15.10.2011 року по 15.10.2014 року. Партнерами ІФНМУ в рамках проекту виступали університети Великобританії, Нідерландів, Іспанії, Італії, Азербайджану та Грузії. Працівники університету брали участь у міжнародних конференціях. Також було закуплено сучасне обладнання для покращення роботи кафедр та відділень університету. В рамках реалізації проекту «MUMEENA» в університеті був створений Тренінговий навчальний центр, а також відбулася модернізація навчального плану.

{foto=middle=erasmus+}

Відділ міжнародних зв’язків також є координатором програми Erasmus+. «Youth and Fit Synergy» був одним з проектів в рамках цієї програми, який у серпні 2016 року організувала громадська організація «HOPP» (Польща) в польському місті Ополе. Також у рамках програми Erasmus+ проходили Польський Erasmus+ для України медичної, Erasmus+ International Credit Mobility, Erasmus+ AIMEC, Erasmus+ KA 107.

З 2016 року і до тепер відділ міжнародних зв¢язків активно розширює коло партнерів в рамках програми Erasmus+ KA 107, зокрема, було налагоджено співпрацю з Угорщиною, Польщею та Іспанією. В рамках програм академічної мобільності, студенти медичного факультету отримали гранди на навчання в Дебреценському університеті, а викладачі та адміністративні працівники ІФНМУ проходили стажування в Опольському університеті та Університеті Вальядоліду.

Важливу роль в роботі відділу міжнародних зв’язків завжди відігравало розширення договірних зв’язків з провідними університетами та іншими закладами світу. За роки діяльності відділу було підписано чимало договорів про співробітництво з установами та організаціями таких країн:

  • Poland
  • Great Britain
  • Italy
  • Slovakia
  • Germany
  • USA
  • Sweden
  • Romania

{foto=big=map}

Відділ міжнародних зв'язків є і надалі ключовим підрозділом із залучення іноземних абітурієнтів на навчання до ІФНМУ. Щороку спостерігається зростання кількості здобувачів вищої освіти з числа іноземних громадян, що позитивно впливає на імідж та рейтинг університету.

Кожен іноземний громадянин проходить тривалу процедуру від кандидата на навчання до студента Університету. Кожен етап фіксується документально в ІФНМУ та електронно в Електронному журналі ДП «Український державний центр міжнародної освіти» МОН України. Тому зарахування іноземних громадян є чітким, послідовним та прозорим завдяки злагодженій співпраці працівників відділу з представниками ДП «УДЦМО».

Окрім цього, відділ співпрацює безпосередньо з МОН України, МОЗ України та представництвами іноземних держав в Україні для здійснення максимально якісного відбору іноземних громадян згідно з освітніми стандартами України та вимогами відповідних Міністерств закордоном.

Співробітники

Лесів Христина Іванівна

Керівник відділу міжнародних зв'язків

тел.: (0342) 59-51-91

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Гаврих Юлія Юріївна

Провідний фахівець з міжнародної освітньої діяльності

тел.: (0342) 59-51-91

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Марчук Любов Василівна

Провідний фахівець по роботі з іноземними громадянами та представництвами іноземних держав

тел.: (0342) 59-51-91

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Балаж Юлія Іванівна

Провідний фахівець з академічної мобільності

тел.: (0342) 59-51-91

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вінтоняк Зоряна Петрівна

Провідний фахівець з реєстраційно-облікової роботи

тел.: (0342) 59-51-91

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Діяльність