У центральному читальному залі бібліотеки ІФНМУ відбувся захід, який організували і провели юридичний відділ і працівники бібліотеки. Дискусія про «Конституція – основний закон України» і «Медичні правовідносини» пройшла цікаво і змістовно.

Працівник читального залу Марта Луцук у своєму виступі наголосила,що Конституція України є головним джерелом  нормативно-правових актів, що регулюють суспільні відносні у сфері охорони здоров’я, у тому числі надання медичної допомоги. Конституційні норми створюють правову основу статусу особи у сфері охорони здоров’я, що включає не лише закріплення відповідного права, але і засобів його забезпечення, які має держава у своєму розпорядженні і закладені у політичній, економічній і соціальній системах.

Законодавча база медичного права повинна відповідати міжнародно-правовим стандартам, сучасним реаліям України – це фундамент для охорони здоров’я.

Українська охорона здоров’я потребує докорінних та виважених змін, які необхідно спрямувати на збереження і зміцнення життя й здоров’я населення та створення належних умов для реалізації конституційного права на охорону здоров’я  у нашій державі.

Знання медичного права необхідні кожному пересічному громадянину України, а також іноземцям, особам без громадянства, адже всі ми за різних обставинах є пацієнтами, а медичне право – це той юридичний механізм, де передбачені права і обов’язки у сфері медичної допомоги, а також їх захист.

Юрист юридичного відділу Уляна Хомут  у своєму виступі підкреслила, що ст. 49 Конституції України присвячена охороні здоров’я і медичній допомозі, у якій закріплено право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування. Ця норма відобразила вимоги всесвітніх і регіональних міжнародно-правових стандартів у сфері охорони здоров’я.

Медичне право дозволяє здійснювати розробку принципів державної політики у сфері охорони здоров’я, якісніше опрацьовувати питання захисту прав громадян при наданні медичної допомоги (діагностичні, профілактичні  і лікувальні послуги) та детально визначити правовий статус суб’єктів правовідносин, що виникають у сфері медичної діяльності, а знання основ правової регламентації медичної діяльності є необхідним елементом успішної підготовки кожного студента медика, яка здійснюється шляхом вивчення основ медичного права на всіх рівнях підготовки медичних спеціалістів.

Студенти стоматологічного факультету (11 група) підготували і оформили  фотоматеріал  «Медичне право» про права лікарів і отримання кваліфікованої медичної допомоги  .

Працівниками читального залу бібліотеки було підготовлено та оформлено віртуальну виставку «Конституція основний закон України.