Сьогодні Україна є надійним партнером Європейського Союзу і рухається до набуття членства в ЄС. Євроінтеграція України – це зміна світогляду на всіх рівнях життя, щоб  відповідальність, повага один до одного, до права та гідності стали основою життя в країні.

Європейський прапор представляє ідеал об’єднання народів Європи – це єдина емблема Європейської Комісії, виконавчого органу ЄС. На синьому прапорі сяє дванадцять зірок, як символ довершеності, повноти та єдності. В різних традиціях "12" є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності. Прапор залишається незмінним протягом років, не зважаючи на розширення ЄС.

Європейський гімн – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику «Оду до радості», написану у 1785 році Фрідріхом фон Шиллером. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен.

У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу. Гімн ЄС – це утвердження спільних цінностей та їх єднання в усьому розмаїтті національних відмінностей.

З метою  формування у студентів європейського світогляду, почуття європейської єдності, працівники центрального залу бібліотеки ІФНМУ взяли участь у загальнонаціональному правопросвітницькому проекті «Я маю право»  і підготували книжкову виставку «Подорожуючи країнами Європи. Євросоюз, Євроінтеграція».

Найбільша цінність кожної країни – це народ, який цінує і береже свої звичаї і традиції.

Запрошуємо відвідати виставку, де Ви зможете  дізнатись багато цікавого  про такі країни, як Англія, Італія, Франція, Швеція…, долучитись до спільних цінностей та  історії націй і народностей Європейських країн, ознайомитись зі звичаями, традиціями, обрядами, стилем життя, національними стравами з різних європейських країн, з видатними діячами науки, культури і мистецтва, з цікавою багатожанровою літературою…