З ініціативи голови ГО «Комітет з відродження Маріямполя» професора кафедри ендокринології  ІФНМУ Володимира Боцюрка третього квітня у смт. Маріямпіль відбулась Міжнародна урочиста академія, присвячена 390 річниці з дня народження Станіслава Яблоновського.

На події зібралися представники громадськості, науковці, керівники громади, учнівська молодь. Зокрема, на заході були присутні в.о. заступниці ректора з виховної роботи ІФНМУ,  голова ІФ МО ВУТ  «Просвіта» ім. Т. Шевченка доцентка Марія Гуцол, професор кафедри ендокринології ІФНМУ Володимир Боцюрко, голова польської культури «Пшиязнь» м. Івано -Франківська Віталій Чащин, голова Дубовецької територіальної громади Павло Андрусяк.

Відтак, професор Володимир Боцюрко представив доповідь «Станіслав Яблоновський – великий полководець, славетний Галичанин», у якій охарактеризував Яблоновського як вправного полководця, славетного Галичанина; доцентка Марія Гуцол зупинилась на філологічному аспекті слова «академія». Вдало зазначила про історичне значення та роль минулого для теперішнього покоління.

«Саме Станістав Яблоновський – це постать, яка об’єднує український і польський народи. Тому такі заходи сьогодні надзвичайно потрібні», – підсумувала  науковиця.