Хустка  –  крила над батьківським краєм.

Вона барви ввібрала у себе  усі.

Зустрічайте це диво Вкраїни,

Гарну хустку  у всій її пишній красі.

7 грудня вже традиційно відзначається Всеукраїнський день української хустки.  Українська хустина –  це важлива частина традиційного вбрання українки,жіноча прикраса, оберіг і незмінна супутниця у житті прекрасної половини людства.Сила національних оберегів – безмежна, хустку  шанували і зберігали.

Кожна барва хустини – це життя українців;

Це – червоне і чорне, це весільбарвограй!

Розмаїту! Червону! Цю вічну й сучасну

Оберіг наш родинний в нашім колі стрічай!

Хустина була вкрай важливою у весільному обряді і означала набуття сімейного статусу.Цеобов’язковий атрибут заміжньої жінки.

Якщо хлопець ішов на війну,дівчина дарувала коханому  хустину на знак любові та вірності.

У центральному читальному залі бібліотеки ІФНМУ пройшов майстер – клас із зав’язування української хустки, який провела викладачка кафедри мовознавства Ольга Баб’як. Присутні з цікавістю спостерігали за технікою зав’язування хустки як давнього обряду, робили світлини, вчились зав’язувати хустки, а Ользі Баб’як подякували за нові знання, враження і неймовірні емоції.

Хустка оберігає українських жінок, дівчат, дітей,а їхні молитви стають оберегами наших воїнів.