Сьогодні, 9 березня, у 208-му річницю з дня народження Тараса Шевченка, вірші поета підтримують вільний дух і незламну волю українського народу у боротьбі з окупантом.

Другий тиждень російсько-української війни. Боротьба проти загарбника триває. Стоїмо за Україну, за наші мрії, за мову, за наше майбутнє.

«І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі…», — таким є Шевченкове слово через століття.

Віримо у ЗСУ, підтримуємо вільний дух та незламну волю українського народу.

Смійся, лютий враже!

Та не дуже, бо все гине —

Слава не поляже;

Не поляже, а розкаже,

Що діялось в світі,

Чия правда, чия кривда

І чиї ми діти.

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине...

От де, люде, наша слава,

Слава України!

Без золота, без каменю,

Без хитрої мови,

А голосна та правдива,

Як Господа слово

Шевченкові слова «Борітеся – поборете, вам Бог помагає!» наближають сьогодні нашу перемогу.

Читаємо його, як молитву, звучить він у наших серцях, а урочисту академію обов’язково зорганізуємо усім університетом після перемоги.

Слава Україні!

З днем народження, Тарасе!

P.s. 1384 — стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено у світі. З них в Україні є 1256 монументів, і ще 128 у 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1898 році в місті Форт-Шевченко, в тому ж році з’явився і перший монумент в Україні — в садибі Алчевських у Харкові.