У теперішніх реаліях нашого життя вміння надавати домедичну допомогу, а в подальшому і кваліфіковану/розширену медичну допомогу є невід’ємною складовою освіти. Спільно із Міністерством охорони здоров’я України та «American Heart Association» за підтримки благодійної неурядової організації «MedGlobal» відбулося навчання із домедичної допомоги та розширених реанімаційних заходів для викладачів ЗВО.

Учасниками зазначеного проєкту стали й представники ІФНМУ: професор кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Ігор Вакалюк, старша викладачка кафедри медицини катастроф та військової медицини Анна Овчар, викладачка кафедри медицини катастроф та військової медицини Леся Солтисік, доцентка кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Роксолана Деніна, аспірант кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Олексій Кобрин.

У межах даного проєкту учасники прослухали три курси: Basic Life Support (BLS), Advanced Cardiovascular Life Support (ACLS), Pediatric Advanced Life Support (PALS). Курс складався з двох етапів.

Теоретична частина містила вичитку матеріалів у вигляді онлайн тренінгів з 1 по 10 березня 2024 року; щодня по 3-4 години лекційного матеріалу.

Відпрацювання практичних навичок відбувалося під керівництвом інструкторів «American Heart Association»: Alicia Bean та Kristen Pizzuti.

Після проходження навчання та інструкторських курсів викладачі стануть сертифікованими інструкторами «American Heart Association».

Такі навчання дозволяють збільшити кількість міжнародних сертифікованих інструкторів у ЗВО та уніфікувати інформацію, яку викладачі подають студентам, відповідно до міжнародних стандартів.