Відтепер академічна мобільність до закладів вищої освіти за кордоном доступна і для студентів-чоловіків. На доручення Президента України Міністерство освіти і науки України розробило постанову, а уряд ухвалив рішення, яке дозволить хлопцям також ставати учасниками цих програм  — строком на один семестр.

Йдеться лише про студентів віком від 18 до 22 років, які навчаються на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).

Щоб перетнути кордон для участі в програмі академічної мобільності студенти-чоловіки мають:

🔹 бути віком від 18 до 22 років;

🔹 не підлягати призову на військову службу під час мобілізації;

🔹 навчатися на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності;

🔹 здобувати освітній ступінь бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування);

🔹 стати учасником академічної мобільності строком на 1 семестр.

✅ Документи, які необхідні для перетину кордону:

- е-квиток студента;

- направлення від ЗВО;

-  засвідчена копія договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;

- військово-довідковий документ від ТЦК. Жодних особливих дозволів МОН не видаватиме.

Це рішення посприяє інтеграції України в європейський простір вищої освіти, відновить можливість усім студентам брати участь у програмах академічної мобільності, що дасть змогу здобувати нові знання і досвід.