Упродовж 11-13 квітня Прикарпаття об’єднало онкологів зі всієї України та з-за кордону. Близько 300 учасників взяли участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Лікування пухлин малого тазу»,  під час якої обговорили сучасні методи комбінованого і комплексного лікування пухлин малого тазу.

Серед учасників були й науковці Івано-Франківського національного медичного університету.

Відтак, у рамках конференції проходила секція живої хірургії, під час якої провели вісім операцій за участю хірургів університету, онкоцентру і Національного інституту раку з трансляцією онлайн в реальному часі, з можливістю поставити питання хірургам під час виконання операції.

У конференц-залі онкоцентру, де проходила пряма трансляція, відбулася жвава дискусія учасників щодо техніки виконання, індивідуальних особливостей пацієнтів. У рамках конференції  Всеукраїнська організація гінекологчних онкологів, працівники кафедри онкології ІФНМУ, лікарі Прикарпатського онкоцентру провели разом із International Gynecologic Cancer Society (IGCS), American Eurasian Cancer Alliance (AECA) вперше в Україні міжнародне онлайн обговорення tumor board. Українською мультидисциплінарною онкологічною командою у складі гінеколога-онколога, променевого терапевта, патолога, клінічного онколога, радіолога, було представлено 2 випадки лікування пацієнток із гінекологічними злоякісними пухлинами.  Обговорили тактику лікування даних пацієнтів, отримали підтримку мультидисциплінарної команди IGCS щодо застосування лікувальних тактик.

Зазначимо, що такі засідання необхідні для обговорення результатів лікування пацієнтів, обміну та здобуття нового досвіду. Дякуємо американським колегам та сподіваємося на плідну співпрацю в майбутньому!