Для Івано-Франківського національного медичного університету із Чеської Республіки передали унікальний анатомічний стіл. Відтак, вчора, 18 січня, на кафедрі анатомії людини його презентували.

Такий пристрій отримали в рамках проєкту «Постачання анатомічних столів для медичних університетів України» та застосовуватимуть для практичного навчання студентів закладу. Він стане великою перевагою ІФНМУ серед інших медичних закладів України, оскільки таких високотехнологічних столів в нашій країні всього два – в Івано-Франківську та Ужгороді.

Попередньо, троє викладачів ІФНМУ пройшли навчання у Чехії з використання такого пристрою. До слова, програмне забезпечення тих столів, які передали в Україну, найновіше.

Унікальний анатомічний стіл доставили до ІФНМУ завдяки чеській компанії Cheiron a.s.

Робота анатомічного столу не залежить від наявності Інтернету; щоб з ним працювати, необхідне лише світло.

«Це великий здобуток, який відкриває чимало можливостей. Такий стіл корисний не лише під час вивчення анатомії людини, але й будь-якої іншої дисципліни у медичному університеті», - розповідає Оксана Попадинець, завідувач кафедри анатомії людини.

До слова, анатомічний стіл охоплює всю необхідну інформаційну базу.

Два столи для України закупили за кошти платників податків Чеської Республіки. Його вартість – приблизно п’ять мільйонів гривень.

«Починалося все з листів, де пояснили, що Чеська Республіка розпочинає грантовий проєкт щодо підтримки розвитку освітніх програм в Україні і заохочує взяти участь.

Згодом був відповідний перелік документів, який необхідно було заповнити та відправити. До речі, це було ще три роки тому. Цей шлях був доволі тривалий, коронавірусна хвороба і війна вносили свої корективи, але ми дуже раді, що таки вдалося отримати цей унікальний пристрій.

Він перебуватиме у нас на гарантійному обслуговуванні три роки», - каже Руслан Козовий, вчений секретар.

Додамо, що у пристрої запрограмовано чотири фізичні тіла дорослої людини в розрізі: два чоловічі та два жіночі. Також ще один внутрішньоутробний плід. Їх можна зближувати на екрані і акцентувати увагу на конкретних органах. Усі органи підписані назвами англійською мовою, однак це не проблема, адже студенти добре володіють міжнародною мовою.

Нагадаємо, що цей стіл ІФНМУ отримав 15 грудня.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
24
26
27
28
29
30

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma